Обчислення підсумкових оцінок

Таблиця, що відображається на цій сторінці, визначає параметри розрахунку підсумкових оцінок студентів, що обчислюються як середньозважені величини п'яти наступних складових:

  1. Оцінки, виставленої викладачем за надіслану студентом роботу. Ця оцінка не є обов'язковою і застосовується, якщо викладач справді здійснює таке оцінювання. Якщо студент надсилає більше однієї версії своєї роботи, то використовується найкраща середньозважена оцінка – найвища оцінка, що враховує оцінки викладача та студентів.
  2. Середньої оцінки за надіслану студентом роботу, виставленої іншими студентами. Якщо студент надсилає більше однієї версії своєї роботи, то використовується найкраща середньозважена оцінка. Оцінка, виставлена студентами, опціонально може включати і оцінку викладача, наприклад, якщо кількість оцінювань, здійснених студентами є замалою або якщо викладач ставить під сумнів оцінки студентів через брак достовірності, надто високі чи надто низькі оцінки. Оцінка викладача, долучена до студентських оцінок, враховується нарівні з ними (з однаковим ваговим коефіцієнтом) при обчисленні середньої оцінки, виставленої студентами.
  3. Відхилення, допущене студентом за рахунок надто високих чи надто низьких оцінок при оцінюванні інших робіт. Воно не є величиною абсолютною, бо базується на різниці між оцінкою даного студента і середніми оцінками інших студентів для кожної з робіт, які вони оцінили. Зазвичай, цій складовій не варто надавати великого вагового коефіцієнту.
  4. Достовірності оцінок, виставлених даним студентом. Це величина, що дорівнює середньому абсолютному відхиленню оцінок, виставлених цим студентом, від оцінок інших студентів, виставлених ними за ті самі роботи. Студент, що виставляє вищі оцінки за кращі роботи і нижчі оцінки за гірші, розглядається як достовірний оцінювач. Якщо викладач вважає, що студенти в цілому не є хорошими оцінювачами, то варто включити сюди й оцінку викладача, щоб краще оцінити значення достовірності.
  5. Середньої оцінки, виставленої викладачем студенту за його роботу в якості оцінювача. Вона включає дві попередні оцінки, виставлені студентом під час оцінювання ним робіт, наданих викладачем, та всі оцінки викладача стосовно оцінювань, здійснених ним на стадії рецензування робіт інших студентів. Взагалі, ця складова важливіша за відхилення і достовірність, отже, їй треба надати більшого вагового коефіцієнту, якщо вони використовуються.

Цим п'яти складовим надаються вагові коефіцієнти, залежно від мети викладача і типу роботи, що виконується на семінарі. Наприклад, оцінка викладача може мати підвищений ваговий коефіцієнт, якщо в даній роботі оцінки, виставлені студентами менш важливі. Якщо викладач оцінює тільки деякі надіслані студентами роботи або, якщо він вважає дуже важливою для студента вміння добре виконувати роль рецензента, оцінки, виставлені викладачем, можуть мати невеликий або ж і нульовий ваговий коефіцієнт. В останньому випадку саме якість виставлених студентом оцінок визначатиме його підсумкову оцінку за роботу на семінарі.

Зауважимо, що ця сторінка зазвичай використовується в ітеративному процесі. Остаточні підсумкові оцінки доводяться до відома студентів лише на заключній стадії семінару, після того, як викладач буде задоволений вибраними ним значеннями вагових коефіцієнтів і розрахованими за ними підсумковими оцінками студентів.

Список всіх файлів допомоги
Показати цю допомогу мовою: English