Фото Касіянчук Юрій Михайлович
про moodle
від Касіянчук Юрій Михайлович - Thursday 1 December 2011 22:41 PM

№1 - шо?
№2, №3 - а це вже складніше, ажде різноманітні списки з П.І.Б самі по собі не є персональними данними, але зважаючи на те що вони знаходятся на сайті: http://moodle.bsmu.edu.ua, який є системою дистанційної освіти від БДМУ, можна зробити висновок, про отримання кожної з осіб, в наведених списках, певної освіти. А це вже суперечить п.2 Ст.11 ЗУ "Про інформацію".
Текст наедено нижче
1. Інформація про фізичну особу (персональні дані) -
відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка
ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

2. Не допускаються збирання, зберігання, використання та
поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім
випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної
безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До
конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема,
дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні
переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце
народження.
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2938-17
Щойно перечитвав свою, так би мовити "згоду" з БДМУ, про розповсюдження будь-яких моїх данних там немає ані слова.
Безумовно можна перечити мому твердженню, адже освіта не є закінченою і т. д. і т. п. .........

Ще одним наріканням буде те, що відсутня "Ліцезійна угода" від moodle'ла, тобто ніяка з сторін (адміністрація та користувач) не мають ніяких обов'язків, та не несуть жодної відповідальності(хоча і формальної) за будь-які дії вчинені на данному сайті.

І мабуть останнє, на сьогодні. Мені не вдалося відшукати за якою ліцензією поширюється інформація у системі "moodle"
(хоча це звісно є формальністю і автори, скоріш за все, не висунуть жодних скарг за використання іх інтелектуальної власності).
Проте у довгостроковій приспиктиві з цим можуть бути поблеми.

Прохання до адміністраторів, звернути на ці проблеми увагу і по можливості прокоментувати їх.

Цим текстом, я тільки намагаюся допомогти удосконалити систему і зрадістью прийму будь- які зауваження.

Згодом допишу ще декілька побажань.

Дякую за увагу.

Мельничук Олександр Миколайович
Re: про moodle
від Doctor MOM - Monday 5 December 2011 12:28 PM

Приємно здивований ґрунтовною підготовкою наших студентів в юридичних аспектах функціонування Закону України "Про інформацію".
Почну надавати і я свої коментарі.
По пункту №1. Дякуємо за зауваження. Помилку виправили.

А тепер щодо пунктів 2 та 3.
При публікації списків студентів (пункт 2) я мав на меті лише акцентувати увагу деканатів, що існує така проблема і необхідно шукати шляхи вирішення.
Список формуються динамічно і має тенденцію до швидкого скорочення. Наявність студента у списку жодним чином не впливає або вказую на його загально-освітній та інтелектуальний розвиток і тому не повинно бути образ з боку студентства.

Ви посилаєтесь на Закон України "Про інформацію" і зокрема на статті:
11.1. Інформація про фізичну особу (персональні дані) -
відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка
ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
та
11.2. Не допускаються збирання, зберігання, використання та
поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім
випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної
безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До
конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема,
дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні
переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце
народження.

Пояснення. Особа може бути конкретно ідентифікована при сукупності певних даних, зокрема - прізвище, ім'я та по-батькові + дата і місце народження + серія та номер паспорта, ким і коли виданий або інший документ, який засвідчує особу. Висновок: лише по прізвищу, імені та по-батькові ідентифікувати особу неможливо.
По статті 11.2 ми також не допустили порушень. Ми не інформуємо Інтернет спільноту про національність, освіту, сімейний стан, релігійні
переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження наших студентів. Поняття "освіти" має наступне тлумачення - початкова, середня, вища та інше, а не як навчався, отримував оцінки, прогулював заняття студент.

Щодо ліцензування та зобов'язань зацікавлених сторін.
Moodle (модульне об’єктно-орієнтоване середовище дистанційного навчання) — безкоштовна, відкрита (Open Source) система дистанційного навчання (СДО). Система реалізує філософію «педагогіки соціального конструктивізму» та орієнтована насамперед на організацію взаємодії між викладачем та учнями, хоча підходить і для організації традиційних дистанційних курсів, а також підтримки очного навчання.

Розповсюджується за ліцензією GNU General Public License
Ліцензія на авторське право для Moodle

Ви писали:
І мабуть останнє, на сьогодні. Мені не вдалося відшукати за якою ліцензією поширюється інформація у системі "moodle"
(хоча це звісно є формальністю і автори, скоріш за все, не висунуть жодних скарг за використання іх інтелектуальної власності).
Проте у довгостроковій приспиктиві з цим можуть бути поблеми.

Щодо ліцензій дивись вище.
За період експлуатації системи дистанційного навчання в середовищі Moodle, а це вже більше року, жоден із викладачів при публікації матеріалів не надали документів, які вказують на інтелектуальну власність на розміщений ними матеріал.

Як на Ваш погляд наша новація, як черговий крок до відкритого інформаційного суспільства - Цифровий Репозиторій - Інтелектуальні Фонди Буковинського державного медичного університету?
Я надіюсь, що найближчим часом і Ваше прізвище світова Інтернет спільнота зможе знайти там.

Дякую за конструктивні зауваження, пропозиції, думки.

Фото
від - Sunday 24 February 2013 18:44 PM

"Годинник" в мудлі на 1 годину "спішить". Зараз 18.44.)) Виправте, будь ласка.
А ще дуже погано працює сервер, і підготовка до кроку стає нестерпною, коли майже щодня кожен тест перевіряється 1-2,5 хвилини, а на парах вимагають, щоб була здана максимальна кількість тестів. Можливо для 6170 користувачів та 1500-3000 з'єднань щодня варто зробити більш широкий канал для цього сервера або ж поміняти його на більш потужний...
Фото
від - Tuesday 26 February 2013 21:20 PM

Перезагрузили сервер... І всі збережені, але незавершені тести в навчальному режимі "полетіли"... Здивування
Фото Касіянчук Юрій Михайлович
від Касіянчук Юрій Михайлович - Monday 2 September 2013 18:35 PM

Побачив нову "фічу"- радіо, але воно чомусь не хоче працювати.
Насправді досить цікаво, яке тут може бути радіо.
Щось на зразок: "сьогодні нове в БДМУ....",чи студенти зможуть "вчити" під музику пари?)))))